Anti Emboli Çorabı Etkileri

                                                          ANTİ EMBOLİ VARİS ÇORAPLARININ FAYDALARI

 

ANTİ EMBOLİ VARİS ÇORAPLARI BACAKLARDA ÖDEM OLUŞUMUNU ENGELLEMEK AMAÇLI KULLANILAN KAN DOLAŞIMINI ARTTIRAN ÖZELLİKLE AMELİYAT SONRASI VE AMELİYAT SIRASINDA KULLANILAN KOMPRESYON ÇORABIDIR.

 

BASINÇ DEĞERİ 18MM HG OLUP HAFİF KOMPRESYON ETKİSİ YAŞATMAKTADIR.TOPUK BÖLGESİNDE BASI YARALARINA KARŞI KORUYUCU ÖZELLİĞE SAHİP OLAN YUMUŞAK TOPUK BÖLGESİ DESTEĞİ MEVCUTTUR.

 

 

                                                                   BEDENLERİ BOYUTLARI VARMIDIR

BOYUTLARI BEDENLERİ BACAK ÜZERİNDE ÇEŞİTLİ BÖLGELERDEN ALINAN ÖLÇÜLER İLE TESPİT EDİLEREK VERİLMEKTEDİR.

                 

                  ANTİ EMBOLİ ÇORAPLARI HANGİ DURUMLARDA KULLANILMALIDIR?

 

ANTİ EMBOLİ ÇORAPLARI CERRAHİ OPERASYONLAR ÖNCESİ VE SONRASINDA OLMAK ÜZERE KULLANILAN PIHTI YAŞANMAMASI İÇİN RİSKİ AZALTMAK AMAÇLI KULLANILMAKTADIR.ANTİ EMBOLİ ÇORABINI KULLANIRKEN KULLANILAN SÜRE KULLANMA ŞEKLİ YIKAMA ŞEKLİ ÇORABIN KULLANIM ÖMRÜNE ETKİ EDEN FAKTÖRLER OLUP BU ÇORAPLARINDA BELİRLİ BİR SÜRE KULLANIM SÜRESİ MEVCUTTUR.OPERASYON SONRASI BELİRLİ BİR SÜREDE ÇIKARTILMADAN KULLANIM VE ÖDEM OLUŞUMUNDA AZALMA VE SONLANMA DURUMUNDA HEKİM TAVSİYESİ İLE KULLANIM SONLANMAKTADIR.

 

                                     ANTİ EMBOLİ ÇORABI NASIL GİYİLMELİDİR

 

ANTİ EMBOLİ ÇORABININ BELİRLİ BİR ÖLÇÜDE SIKILIK DÜZEYİ OLDUĞU İÇİN AYAK BİLEĞİNDEN GEÇİRMESİ ZOR OLACAKTIR FAKAT ZAMANLA PRATİK GİYİLME TEKNİKLERİ SAYESİNDE KOLAY GİYİM SAĞLANACAKTIR.AYAK BÖLGESİNDEN NORMAL ÇORAP GİBİ GEÇİRİLİP ÇORABIN EN ÜST NOKTASI YAKLAŞIK DİZ BÖLGESİNE KADAR KOLAYCA ÇEKİLEBİLMEKTEDİR.DAHA SONRA AYAKTA DARALAN ÇORAP SAĞDAN SOLDAN ALT VE ÜSTTEN DENGELİ BİRŞEKİLDE YAVAŞ YAVAŞ ÇEKİLEREK YUKARIYA DOĞRU ÇIKMASI SAĞLANIR.

 

 

AYAK BİLEĞİ VE TOPUK BÖLGESİ OTURTULDUKTAN SONRA YUKARI ÇEKME İŞLEMİ KOLAY BİERŞEKİLDE YAPILMAKTADIR ANTİ EMBOLİ ÇORAPLARINDA AYAK BİLEĞİNDE BASINÇ DEĞERİNİN  YÜZDE YÜZÜ SAĞLANMAKTA OLUP ÜST BALDIR NOKTASINA GELDİĞİMİZDE BASINÇ YÜZDE YETMİŞ E KADAR DÜŞMEKTEDİR BU YÜZDEN ÜST NOKTAYI ÇEKEBİLMEK DAHA KOLAYDIR.

 

                                         ANTİ EMBOLİ ÇORABINI NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM

 

ANTİ EMBOLİ VARİS ÇORAPLARINI MEDİKAL MAĞAZALARINDAN DETAYLI BACAK ÖLÇÜNÜZ ALINARAK SAĞ VE SOL BACAK ÖLÇÜM FARKLILIKLARI DEĞERLENDİRİLEREK ÖDEM ORANINA GÖRE DEĞERLENDİRME YAPILIP ONA GÖRE UYGUN ÖLÇÜLERDE VERİLEN ÇORABI TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorum